Reklama

22. 01. 2022

Dnes má svátek: Slavomír
úterý, 09 září 2014 22:21

Štítná nad Vláří: Výrobna eurooken v plamenech

9.9.2014 ve večerních hodinách byl nahlášen požár výrobní haly eurooken ve Štítné nad Vláří. První zprávy z místa požáru vypovídaly o tom, že hoří zadní část budovy, ve které je umístěna lakovací linka a sklad dokončených oken.

,,Operační důstojník vyhlásil požární poplach jednotkám profesionálních hasičů stanic Valašské Klobouky a Slavičín. Současně byl vyhlášen poplach i jednotkám dobrovolných hasičů z Valašských Klobouk, Štítné nad Vláří a Brumova. V 21:21 hodin byly povolány další posilové jednotky dobrovolných hasičů z Bylnice, Návojné, Bojkovic a Nedašovy Lhoty." informoval por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

V 21:23 hodin byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu.


,,Podle prvních hlášení a upřesnění z místa události, byla plameny zasažena asi jedna třetina objektu dřevovýroby oken o půdorysu asi 80 x 50m. K boji s požárem nasadili hasiči devět útočných proudů. K doplnění vody do cisteren bylo využitou dvou místních hydrantů. Na místo zásahu byl vyslán řídící důstojník směny ze Zlína a další posilové jednotky profesionálních hasičů z Uherského Hradiště a dobrovolných hasičů z obce Popov. O události byli vyrozuměni také pracovníci energetické společnosti a vodařů." dodal tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

V 22:03 hodin ohlásil velitel zásahu lokalizaci požáru.

23:20 hodin
K likvidaci požáru bylo doposud nasazeno celkem 11 cisternových automobilů, automobilní plošina AP 20, dopravní a velitelský automobil a požární kontejnerový nosič.

23:40 hodin
Před půl dvanáctou bylo z místa zásahu zpět na své stanice postupně odesláno šest jednotek. Ostatní jednotky pokračují v likvidaci události.

10. 9. 2014 06:30 hodin
Dnes v 00:21 hodin byla ohlášena celková likvidace požáru a požářiště bylo předáno majitelům. Podle prvotních odhadů způsobil požár škodu ve výši asi 5 000.000,- Kč. Hasičům se podařilo zachránit další majetek v hodnotě asi 25 000.000,- Kč.

V dopoledních hodinách se na místo události vrátí vyšetřovatelé hasičů a Policie ČR, kteří budou zjišťovat příčinu vzniku požáru. Podrobné ohledání požářiště v nočních hodinách ztěžovala vyšetřovatelům zřícená střešní konstrukce a množství požárem zasaženého zařízení a materiálů uvnitř objektu.
 -red-