Reklama

22. 01. 2022

Dnes má svátek: Slavomír
úterý, 16 září 2014 07:35

Voda zaplavovala cesty a sklepy domů

Bouřka provázená vydatným deštěm zasáhla včera v odpoledních hodinách Brumovsko, Valašskokloboucko a postupně se přesunula až na Kroměřížsko.


,,První žádost o vyslání jednotky hasičů k čerpání vody přijalo krajské operační středisko hasičů ve Zlíně v 18:03 hodin. Na žádost starosty obce byla vyslána jednotka dobrovolných hasičů z Bylnice k čerpání vody u nádraží v Brumově – Bylnici." uvedl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

V 18:14 hodin byl vyhlášen poplach jednotce dobrovolných hasičů obce Štítná nad Vláří. Hasiči byli vyslání k čerpání vody v areálu bývalého družstva. K zaplavení komunikace vodou došlo po osmnácté hodině na ulici Pitínská v Bojkovicích. Na místě zasahovala místní jednotka dobrovolných hasičů.

,,V závažnější situaci došlo na ulici Cyrilometodějská ve městě Valašské Klobouky. V 18:22 hodin bylo na tísňovou linku hasičů oznámeno, že dochází k zaplavování obytného domu. Na místo události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů stanice Valašské Klobouky, kterou posílily jednotky dobrovolných hasičů z Popova, Horní Lidče a Valašských Klobouk. Větší množství vody se valilo z blízkého koce na řadové domky. V první fázi se hasiči snažili odklonit proud vody od obytných domů zábranami. Současně byla použita i kalová čerpadla k odčerpání vody ze sklepů. Druhá vlna vody část zábran strhla. Po zklidnění situace pokračovali hasiči v odčerpávání vody ze zaplavených sklepů pomocí kalových a plovoucích čerpadel. Následně se jednotky přesouvaly na další místa zaplavených komunikací a sklepů v dalších částech města."  uvedl tiskový mluvčí

S postupem bouřky byly hlášeny další události z obcí Poteč, Bystřice pod Lopeníkem (Uherskohradišťsko), Sazovice (Zlínsko), Kvasice (Kroměřížsko) a Střelná (Vsetínsko). Jednalo se ale jen o ojedinělé události, které likvidovaly místní jednotky hasičů.

V souvislosti s bouřkou tak zasahovali hasiči celkem na místech 14 událostí. K poslednímu ze zásahů byla vyslána jednotka v 20:28 hodin ve městě Valašské Klobouky.

-red-
foto: HZS Zlínského raje
foto: Karel Šoman

  
reklama