Reklama

22. 01. 2022

Dnes má svátek: Slavomír
čtvrtek, 13 listopad 2014 11:17

V třímetrovém výkopu byl zavalen hlínou, „vyhrabat“ jej museli hasiči

BRUMOV-BYLNICE - Ve středu 12.11.2014 v  16:26 hodin přijalo operační středisko hasičů žádost o pomoc při události, ke které došlo v Brumově-Bylnici na ulici Vlárská.


Na místo byla okamžitě vyslána jednotka profesionálů z Valašských Klobouk, posílená o dobrovolné jednotky z Brumova, Bylnice a Štítné nad Vláří. Zároveň byl ze stanice Zlín vyslán také speciální technický kontejner, který je určen právě pro tyto případy. K události se dostavil i velící důstojník ze Zlína.

Jako první na místo dorazili profesionálové z Valašských Klobouk. ,,Po provedení průzkumu velitel potvrdil, že se jedná o výkop hluboký asi 3,1 metru a šířce 80 cm, ve kterém byla při provádění prací na kanalizační přípojce zavalena osoba" uvedl kpt. Pavel Řezníček, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje


,,V době příjezdu byl muž zasypán přibližně do úrovně ramen, ale byl při vědomí a komunikoval se zasahujícími. Ihned bylo zahájeno vyprošťování pomocí lopat. I když byl muž v úzkém a nepřístupném prostoru, podařilo se jej do několika minut „vyhrabat" až do úrovně kolen. Následně bylo nutné odřezat odpadní trubky pomocí AKU pily, aby bylo možné vyprostit zaklíněnou nohu"
dodal tiskový mluvčí.

Asi po padesáti minutách byl muž vyproštěn a předán zdravotnické záchranné službě, která jej k dalšímu ošetření odvezla do nemocnice. Po přibližně dvou hodinách zásahu se pak jednotky vrátily na své základny.

-red-
foto: HZS Zlínského kraje

 
reklama