Reklama

22. 01. 2022

Dnes má svátek: Slavomír
středa, 21 leden 2015 17:34

Přehled zásahů jednotek SDH obcí Zlínského kraje v roce 2014

I tento rok rekapitulujeme činnost jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí ve Zlínském kraji a počty zásahů, na kterých se v průběhu loňského roku jednotky podílely spolu s profesionálními hasiči nebo je řešily samostatně.


Na celkem 231 jednotek sboru dobrovolných hasičů, které jsou v níže uvedených přehledech uvedeny, připadlo loni celkem 1963 zásahů. Z tohoto celkového počtu jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí provedly 546 samostatných zásahů bez účasti jednotek HZS Zlínského kraje, což znamená v porovnání s rokem 2013 nárůst o 139 zásahů.

,,Nejvíce zasahující jednotkou, s počtem 266 zásahů, je tradičně jednotka Hasičského sboru města Rožnov pod Radhoštěm. Nezanedbatelný podíl na počtu výjezdů mají také jednotky z Karolinky (78), Slavičína (50) nebo Kunovic (45)" uvedl por. Bc. Libor Netopil,  tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.

Hlavní činnost jednotek byla zaměřena na pomoc při likvidaci lesních a polních požárů, ale také požárů budov či větších objektů. Nemalý podíl pomoci hasičů byl i při likvidaci následků přírodních pohrom nebo při pátrání po ztracených osobách.

 

 Přehled výjezdů

-red-

 

Relaxcentrum Javorník Štítná nad Vláří:
Akce na leden
Masáž - LÁVOVÉ KAMENY 60 min. 290,- Kč

reklama