Reklama

22. 01. 2022

Dnes má svátek: Slavomír
pátek, 23 leden 2015 16:30

Při kácení stromu došlo k vážnému poranění dolní končetiny.

KRÁLOVEC - Záchrana osob zraněných při provádění lesní těžby patří k typu zásahů, ke kterým vyjíždí jednotky profesionálních hasičů několikrát v průběhu každého roku. Úrazy způsobené pádem stromů mívají bohužel často i tragické následky.


Samotné zásahy záchranářů jsou pak velmi často komplikovány špatnou dostupností míst událostí, která jsou zpravidla v hustě zalesněných a pro techniku nedostupných lokalitách. K nehodě při kácení stromů došlo i dnes v dopoledních hodinách v lesní lokalitě u Královce na Valašskokloboucku. Tato událost však měla naštěstí dobrý konec.

,,Jak bylo následně zjištěno, došlo při kácení stromu k prasknutí kmene a vážnému poranění dolní končetiny muže, který kácení prováděl. Ten byl na místě pouze se svým psem. I přes vážné poranění se dokázal odplazit několik desítek metrů ke svým věcem, kde měl i mobilní telefon. O nehodě se mu tak podařilo vyrozumět záchranáře a také svého známého" uvedl por. Bc. Libor Netopil tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Cestou zdravotnické záchranné služby bylo o události informováno i operační středisko krajských hasičů ve Zlíně, které následně vyslalo jednotku ze stanice Valašské Klobouky k poskytnutí asistence zdravotníkům při záchraně zraněného muže.

,Příjezd až na místo nehody však nebyl pro techniku záchranářů možný a museli zůstat ve vzdálenosti více jak kilometru od místa, kde se muž nacházel. Pomoci se jim dostalo od známého zraněného muže, který na místo přijel terénním vozidlem. S jeho pomocí byl ke zraněnému vyvezen lékař a následně i hasiči s nosítky a dalším materiálem. Obtížně přístupný zalesněný terén komplikoval i transport zraněného z lesa. K terénnímu vozidlu, kterým byl následně dopraven zpět k sanitce záchranářů, ho museli hasiči s pomocí nosítek donést. Poté už byl bez dalších komplikací transportován do nemocnice" dodal mluvčí.

Je otázkou, jak by celá událost mohla skončit, kdyby si zraněný muž nedokázal sám přivolat záchranáře a zůstal by v lese delší dobu bez pomoci.

-red-
foto: HZS Zlínského kraje a UZ

 

 

Relaxcentrum Javorník Štítná nad Vláří:
Akce na leden
Masáž - LÁVOVÉ KAMENY 60 min. 290,- Kč

reklama