Vytisknout tuto stránku
středa, 25 březen 2015 23:07

Opilý muž se zřítil ze schodiště rozhledny.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Alkoholem posilněný muž se 25.3.2015 před devátou hodinou vydal zdolat schodiště rozhledny Královec poblíž města Valašské Klobouky. Dostal se až do nejvyššího šestého podlaží rozhledny, kde na schodišti ztratil rovnováhu a zřítil se o patro níž. Při pádu si poranil páteř a nohu.


Takto precizně připravil velitel stanice Valašské Klobouky námět prověřovacího cvičení místních jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

S první komplikací se museli vyslaní profesionální a dobrovolní hasiči vyrovnat už na počátku cvičení. ,,Přímo k rozhledně totiž nevede žádná cesta, která by byla sjízdná pro jejich těžkou techniku. Vybaveni potřebným materiálem tak museli poslední úsek k rozhledně vzdálené asi 500 metrů od nejbližší komunikace zdolat pěšky. Po příchodu na místo následoval výstup po úzkém dřevěném schodišti až do pátého podlaží, kde ležel zraněný muž,"uvedl tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje por. Bc. Libor Netopil.


Hasiči okamžitě poskytli muži první pomoc a po stabilizaci ho začali připravovat k transportu. Povaha jeho zranění si vyžádala použití krčního límce a vakuové matrace. Po provedení fixace byl uložen do přepravních nosítek a pomalu snesen z rozhledny. Snesení nosítek po úzkém schodišti ale stálo cvičící hasiče nemálo fyzických sil. Další množství potu prolitého do zásahové výstroje stál hasiče transport zraněného zpět od rozhledny k odstavené technice.

,,Celý průběh cvičení bedlivě sledoval velitel stanice, který hodnotil činnost a postupy svých svěřenců. Asi po hodině a půl bylo cvičení ukončeno a jednotky se vrátily na svou stanici,"dodal tiskový mluvčí.

 -red-
foto: HZS Zlínského kraje

 reklama