Vytisknout tuto stránku
středa, 29 duben 2015 10:21

Smrt pod koly traktoru, muže zavalil vlastní malotraktor.

ZLÍNSKO - Při nehodě malotraktoru poblíž Bohuslavic u Zlína zasahovali hasiči, záchranáři, policisti i občané.


28.4.2015 v 17:57 hodin přijal operátor tísňové linky krajských hasičů oznámení o nehodě při práci v lese, ke které došlo v Bohuslavicích u Zlína. Podle prvotní informace došlo k zavalení muže stromem.

,,Na místo byli vysláni profesionální hasiči centrální stanice Zlín s terénním speciálem hasičů lezců a cisternovým automobilem. Jak bylo upřesněno operačním střediskem záchranářů, nedošlo k zavalení muže stromem, ale traktorem. Operační důstojník krajských hasičů proto vyslal na místo události i automobil s technickým kontejnerem a velitelské vozidlo," uvedl por. Bc. Libor Netopil,tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje. K nehodě došlo v nepřístupném terénu, který neumožnil dojezd hasičů až na místo. Vybaveni potřebným materiálem proto posledních několik stovek metrů pokračovali pěšky.

Jak bylo následně zjištěno, při práci v lese došlo k převrácení malotraktoru do koryta s potokem. ,,Řidič traktoru zůstal pod strojem zaklíněn. Společnými silami se podařilo hasičům, zdravotníkům, policistům i svědkům nehody muže vyprostit. I přes veškerou snahu zasahujících muž následně svým vážným zraněním podlehl." doplnil mluvčí.

Vyškolený příslušník hasičů také na místě poskytl posttraumatickou pomoc rodinným příslušníkům. Od 19:24 hodin se nasazená technika začala postupně vracen na svou stanici.

-red-
foto: HZS
reklama