Reklama

22. 01. 2022

Dnes má svátek: Slavomír
čtvrtek, 10 leden 2013 09:10

Požářiště ve Zlíně pokryl sníh, zaznamenán pohyb stavebních konstrukcí..

Vzhledem k pozitivnímu posunu prováděných hasebních prací v podvečerních a nočních hodinách včerejšího dne rozhodl velitel zásahu o dalším snížení zasahujících jednotek. Z 18 jednotek hasičů byl k půlnoci jejich počet snížen na 9. Do dnešních ranních hodin byl stav snížen o další jednotku. K sedmé hodině ranní na požářišti zasahuje asi 50 hasičů s třemi kusy výškové techniky a 7 cisternovými vozy. Na místě zůstávají mimo jednotek Zlínského kraje i jednotky z Olomouckého a Moravskoslezského kraje, včetně příslušníků záchranného útvaru z Hlučína.

 

V průběhu nočních hodin likvidovaly jednotky lokální ložiska hoření na úrovni IV. a I. nadzemního podlaží. Při prováděném průzkumu objektu byl zjištěn vznik prasklin v prostoru schodiště střední části objektu, která byla doposud pro zasahující hasiče přístupná. Velitel zásahu okamžitě nařídil zákaz vstupu do střední části objektu a tím rozšířil staticky nebezpeční prostor v zasaženém objektu.

 

Zásah hasičů byl v dnešních nočních hodinách komplikován deštěm, který přešel v intenzivní sněžení. Vzhledem ke skutečnosti, že komunikace v okolí místa zásahu začaly namrzat, byl na místo povolán posypový vůz, který byl připraven k zásahu už od včerejšího dne. V průběhu celé noci byl také prováděn monitoring stavu ovzduší v určených lokalitách města. Do současné doby nebyl zjištěn žádný výskyt nebezpečných látek v ovzduší.

 

Od 07:00 hodin bude na místě zásahu provedeno vystřídání zasahujících jednotek a velení zásahu. Předpokládá se další snížení počtu zasahujících jednotek. V 08:00 hodin je plánován také další průzkum stavu objektu statikem. Už v této době patří také velký dík pracovníkům magistrátu města Zlína, kteří po celou dobu nasazení jednotek zabezpečují pro zasahující stravu a teplé nápoje.

 

por. Bc. Libor Netopil: tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
foto: HZS Zlínského kraje