Vytisknout tuto stránku
sobota, 04 červenec 2015 09:23

Plameny zlikvidovaly přístavbu a střechu domu

SLAVIČÍN - Šest jednotek hasičů likvidovalo noční požár staršího neobydleného rodinného domu ve Slavičíně.


Plamenů, která postupně zachvátily hospodářskou přístavbu a střechu staršího jednopodlažního domku na ulici Žižkovská ve Slavičíně, si jako první všimli sousedé. Ti také v 02:46 hodin požár oznámili na tísňovou linku krajských hasičů ve Zlíně.

Do likvidace události se postupně zapojily jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů ze Slavičína, Štítné nad Vláří, Bojkovic a Hrádku na Vlárské dráze. Jako posilová jednotka byli na místo požáru vysláni také profesionální hasiči ze stanice Valašské Klobouky s automobilním žebříkem.

V době příjezdu prvních jednotek byla požárem zcela zasažena hospodářská přístavba domu a plameny se rozšířily na celý půdní prostor a střechu. ,,Po nasazení tří útočných proudů se hasičům podařilo dostat požár do třiceti minut pod svou kontrolu a zabránit jeho dalšímu šíření na místnosti v přízemí objektu. V 05:17 hodin zahlásil velitel zásahu celkovou likvidaci. Té ještě předcházelo dohašování skrytých ložisek hoření a stržení zbytků střešní krytiny a plameny zničených částí krovů," uvedl por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

další foto ZDE

Při události nedošlo k žádnému zranění civilních osob nebo zasahujících hasičů. Příčina vzniku požáru a výše způsobené škody budou předmětem dopoledního vyšetřování hasičů a policistů.

 

-red-
foto: HZS

 


reklama