Reklama

21. 05. 2022

Dnes má svátek: Monika
pondělí, 06 červenec 2015 22:33

Pálil trávu, čtyři jednotky hasičů pak likvidovaly následný požár

BRUMOV-BYLNICE - 6.7.2015 v  17:15 hodin byl vyhlášen požární poplach jednotce profesionálních hasičů stanice Val. Klobouky a současně i jednotkám dobrovolných hasičů z Brumova a Bylnice.


Celkem čtyři cisternové vozy směřovaly na místo hlášeného požáru travního porostu poblíž železniční zastávky v Brumově.


,,K likvidaci plamenů, které zasáhly travní porost vysokého železničního náspu a přilehlého pozemku, nasadili hasiči celkem šest vodních proudů. Lokalizace požáru zabrala hasičům několik minut, celková likvidace pak další půl hodiny,"
uvedl  por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.

                                          další foto ZDE

Protože požár zasáhl i bezprostřední okolí kolejí, byli na místo povoláni také drážní hasiči HZSP SŽDC Přerov. Z důvodu probíhajícího zásahu byla po konzultaci operačního střediska hasičů s dopravci snížena rychlost projíždějících vlaků. K celkovému zastavení provozu dojít nemuselo.

,,Příčina vzniku požáru byla zjištěna už v průběhu zásahu. Na zasaženém pozemku bylo nalezeno ohniště, na kterém místní občan pálil suchou trávu. S ohledem na neustálé varování hasičů a médií před vznikem požárů v tomto velmi teplém počasí a suchém období je až překvapující, že se do této činnosti vůbec někdo pustil," dodal mluvčí.

-red-

 

reklama