Reklama

21. 05. 2022

Dnes má svátek: Monika
sobota, 18 červenec 2015 11:34

Požár zachvátil V3Sku naloženou senem

Sv. Štěpán - Dvě cisterny hasičů vyjely 17.7.2015 odpoledne k požáru nákladního automobilu Praga V3S v obci Brumov-Bylnice, místní části Sv.Štěpán.


Informaci o události přijalo operační středisko hasičů krátce po páté hodině odpolední. Na místo události postupně dorazili profesionální hasiči z Valašských Klobouk a dobrovolní hasiči z Bylnice. V době příjezdu jednotek se na louce nacházel nákladní automobil, který byl už kompletně v plamenech i s přepravovaným nákladem sena.

,,Hasiči bleskově natáhli jeden proud C a jeden vysokotlaký proud a požár během patnácti minut lokalizovali. Hořící balíky sena museli hasiči postupně rozhrabat a dohašovat. Celková likvidace požáru byla velitelem oznámena v 18:16 hodin," uvedl kpt. Ing. Pavel Řezníček  z  HZS Zlínského kraje


Po příjezdu vyšetřovatele hasičů bylo místo ohledáno. Podle zjištění ve voze Praga V3S cestovaly celkem tři osoby. Při jízdě si ve zpětném zrcátku všimli kouře a zjistili požár nákladu. Okamžitě proto sjeli z pozemní komunikace na louku a z vozidla stihli už pouze vystoupit. K žádnému zranění naštěstí nedošlo. ,,Příčinou vzniku požáru byly žhavé částice z výfukového potrubí stroje, které se přenesly na balíkované seno na korbě vozu. Majitel tak přišel o automobil i celý přepravovaný náklad," dodal kpt. Ing. Pavel Řezníček.

-red-
foto: HZS

reklama