Vytisknout tuto stránku
neděle, 16 srpen 2015 12:11

Ve Vizovicích zasaženi bleskem tři dobrovolní hasiči.

ZLÍNSKO - Všechny jednotky hasičů ve Zlínském kraji se podílely v sobotu ve večerních hodinách a až do nočních a ranních hodin v neděli na odstranění následků bouřky a přívalového deště.


Hasiči evidují 52 událostí spojených s následky sobotní bouřky. Všechny události byly hlášeny dne 15.8.2015 od 17:29 hodin do 23:47 hodin. Po období sucha nám bouřka ukázala, co dokáže příroda, když zem bičovaly provazce vody, které zvedly hladiny místních potůčků a nebe bylo protkáno množstvím blesků.

Nejvíce je evidováno 34 případů spadlých větví a stromů, které blokovaly nebo omezovaly provoz na silnicích. ,,Ve Vizovicích, na silnici směr na Loučku, byli při řezání stromu zasaženi bleskem tři dobrovolní hasiči z obce Vizovice. Na místo se dostavila Zdravotnická záchranná služba. Sanitka po ošetření odvezla dva hasiče do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Třetí hasič pokračoval dál ve své práci. Při dalším výjezdu byl převezen na pohotovost do Zlína, protože se u něj projevily příznaky nevolnosti," uvedl nprap. Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.


Osm výjezdů bylo k čerpání vody nebo k pročištění kanálů. Je s podivem, jak některé firmy hazardují se svým majetkem, když nemají objekt řádně zabezpečený proti vniknutí vody anglickými dvorky, kdy je objekt pod úrovní okolního terénu.

Šest výjezdů bylo k zabezpečení poškozených střech. ,,Kuriózní případ poškození střechy a sousedních rodinného domu byl opět v Otrokovicích, místní část Kvítkovice. Na zahradě za rodinným domem stála nepřipevněná trampolína. Ta se při náporu větru vznesla do vzduchu, poškodila střechu rodinného domu, přeletěla přes silnici a jako žiletka se zařízla do oken sousedního rodinného domu. Při této události naštěstí nebyl nikdo zraněn" dodal mluvčí.

-red-
foto: HZSreklama