Vytisknout tuto stránku
neděle, 30 srpen 2015 06:26

Hasiči cvičili likvidaci lesního požáru

POTEČ - Námětem taktického cvičení, které se uskutečnilo v pátek 28.8.2015 u lokality Královec poblíž obce Poteč na Valašskokloboucku, byla likvidace požáru v lesním porostu.


Cvičení se zúčastnili profesionální hasiči ze stanice Valašské Klobouky a jednotky dobrovolných hasičů obcí Horní Lideč, Valašské Klobouky, Brumov, Valašské příkazy, Francova Lhota a Poteč. Hasiči na místo výcviku vyrazili s šesti cisternovými vozy a dvěma dopravními automobily.

,,Cvičení bylo zahájeno v 18:10 hodin vyhlášením požárního poplachu. Do šesti minut se na místo fiktivního požáru dostavila první jednotka dobrovolných hasičů obce Horní Lideč. Tu pak v dalších minutách následovaly ostatní povolané jednotky. Hasiči postupně připravili dopravní vedení a rozvinuli několik útočných proudů, kterými ohraničili plochu asi 100 x 100m zasaženou požárem. Část techniky byla vyčleněna k doplňování vody do zasahujících cisteren.," uvedl por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.

Před dvacátou hodinou bylo cvičení ukončeno a jednotky se postupně začaly vracet na své stanice.

Jak ukázaly předchozí prázdninové týdny, které byly provázeny extrémně teplým a suchým počasím, má výcvik hasičů ve zdolávání požárů v lesních porostech své opodstatnění. Rychlost zásahu ve zpravidla špatně přístupných lokalitách může mít zásadní vliv na omezení rozsahu požárů a vzniklé škody.

 

-tz-
foto- HZS

reklama