Reklama

21. 05. 2022

Dnes má svátek: Monika
pátek, 06 listopad 2015 08:13

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v nočních hodinách požár v Brumově

BRUMOV-BYLNICE - Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v nočních hodinách požár hospodářského stavení na ulici H. Synkové v Brumově – Bylnici.


V pátek 6.11.2015 v 02:39 hodin byl vyhlášen požární poplach jednotce profesionálních hasičů stanice Valašské Klobouky a současně i dobrovolným jednotkám z Brumova, Bylnice a Štítné nad Vláří. Celkem čtyři cisternové vozy zamířily na místo hlášeného požáru hospodářského stavení na ulici H. Synkové v centru městské části Brumov.K likvidaci požáru, který zasáhl střešní konstrukce, půdní prostor a část místností v přízemí hospodářské budovy u rodinného domu, nasadili hasiči čtyři útočné a dva vysokotlaké proudy. Vzhledem ke zvýšené spotřebě vody byla zásahová vozidla doplňována z blízkého podzemního hydrantu. ,,Asi po čtyřiceti minutách dostali hasiči požár plně pod svou kontrolu a zabránili jeho dalšímu šíření, a to především na další sousedící hospodářská stavení," uvedl por. Bc. Libor Netopil,  tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje . Roly požárně dělící konstrukce také splnila štítová zeď mezi zasaženým objektem a navazující stavbou. Mimo sousedících objektů se hasičům podařilo v prvotní fázi zásahu zachránit také část majetku ze zasaženého objektu.


,,V 06:45 hodin ohlásil velitel zásahu likvidaci události. Na místě byla ponechána jednotka místních dobrovolných hasičů, která bude provádět následnou dohlídku nad požářištěm a bude asistovat vyšetřovatelům, kteří se na místo události vrátí v ranních hodinách," dodal mluvčí. Příčina vzniku požáru a výše způsobených škod budou předmětem dopoledního šetření hasičů a policistů.

 

-red-
foto: HZS, Kristýna


reklama