Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
pátek, 25 březen 2016 19:58

Požár v Bylnici likvidovaly tři jednotky hasičů

BRUMOV-BYLNICE - V pátek 25.3.2016 krátce před jednou hodinou odpolední byl nahlášen požár kůlny u rodinného domku v Bylnici.


Operační středisko na místo vyslalo jednotku profesionálních hasičů z Valašských Klobouk se dvěma cisternami a posilové jednotky dobrovolných hasičů z Bylnice a Brumova.

 

Po příjezdu na místo bylo průzkumem zjištěno, že požárem je zasažena střecha hospodářské budovy o rozloze asi 3x7 metrů, která úzce sousedí s rodinným domkem. ,,Hasiči okamžitě natáhli jeden vodní proud C a jeden vysokotlaký proud a požár velmi rychle lokalizovali. Postupně pak byly dohašeny také další ohniska požáru a byly rozebrány zasažené nestabilní konstrukce," uvedl kpt. Ing. Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje .

Díky rychlému zásahu se požár nerozšířil do spodního patra budovy, kde byl uskladněn další materiál a dřevo. Celková likvidace byla velitelem zásahu ohlášena ve 14:34 hodin. Jednotky pak byly postupně odeslány zpět na své základny.

,,Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze Zlína. Po ohledání místa události byla stanovena výše způsobené škody na 50 tisíc korun. Příčina vzniku požáru je nadále v šetření," dodal Řezníček.

 

foto ze zásahu ZDE

 

-red-
foto: HZS a Naše Valašsko info

 

 reklama