Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
pondělí, 18 duben 2016 21:53

Pilotní akce hasičů: návštěva dětských pacientů ve zlínské nemocnici

ZLÍN - V pondělí 18.4.2016 navštívili nemocné pacienty v dětském oddělení zlínské Krajské nemocnice profesionální hasiči z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.


Dětem ukázali hasičskou výstroj a poutavou formou popsali, k čemu její jednotlivé části slouží. Naučili je používat tísňovou linku, formou mnoha otázek a odpovědí je seznámili s náročnou prací hasičů. Ukázka preventivně-výchovné akce v KNTB byla pilotním programem hasičů v nemocnici.

„Jedná se o program Hasík, s kterým jsme dosud navštěvovali 2. a 6. třídy škol. Napadlo nás, že bychom mohli přijít i mezi dětské pacienty v nemocnici a zajímavě jim zpestřit čas, který tu musejí trávit. Jako první jsme si vybrali zlínskou nemocnici. Podle ohlasu malých pacientů i personálu oddělení zde pak budeme nemocné děti navštěvovat pravidelně a program rozšíříme i do dalších nemocnic v kraji, pokud budou mít zájem,“ řekl Adam Fuksa, koordinátor preventivně-výchovné činnosti HZSZK.

„Přinesli jsme ukázat kompletní zásahovou výstroj, do které patří přilba, kabát, kalhoty, boty, rukavice. Vzali jsme i dýchací přístroj, abychom dětem přiblížili, co vše je k práci hasiče potřeba a jak vše funguje,“ doplnil mluvčí HZSZK Libor Netopil.

Děti se tak mimo jiné dozvěděly, proč a k čemu má hasič v kapse kabátu speciální nůž a klíče, proč má pod zásahovými rukavicemi ještě chirurgické, že v zásahové výstroji vydrží maximálně 20 minut a pak musí být vystřídán, jak se chránit před požáry a další zajímavosti.

„Jsme rádi, že za našimi nemocnými hasiči přišli. Děti se do programu aktivně zapojily a jistě to pro ně byla zajímavě strávená hodina. Nejenže se bavily, ale dozvěděly se i hodně poučných a užitečných věcí,“ řekla vrchní sestra dětského oddělení KNTB Alena Pilušová.

 

-tz-