Reklama

07. 08. 2022

Dnes má svátek: Lada
pondělí, 28 leden 2013 20:42

Dobravní nehoda ve slavičínské zbrojovce

Dopravní nehoda osobního a nákladního vozidla, ke které došlo v areálu bývalé zbrojovky v Divnici u Slavičína, byla na krajské operační středisko zlínských hasičů oznámena v 12:24 hodin. Podle prvotních informací nebyl na místě nehody nikdo zraněn, byl však zaznamenán kouř z osobního vozidla. Na místo události byla vyslána jednotka profesionálů ze Slavičína, kterou následně operační důstojník posílil jednotkou dobrovolných hasičů Slavičín.

 

Po příjezdu na místo nehody bylo provedeným průzkumem zjištěno, že na odstavné ploše v areálu bývalé zbrojovky došlo k nárazu osobního vozidla VW Golf do stojícího nákladního vozidla Mitsubishi Fuso, které bylo silou nárazu částečně odsunuto. V okamžiku nehody se v nákladním vozidle žádná osoba nenacházela, v osobním vozidle byl jen řidič, který ze zdemolovaného vozidla vystoupil nezraněn.

Hoření osobního vozidla nebylo potvrzeno. Jednotka provedla protipožární opatření a za použití odkapové vany zachytila unikající provozní kapaliny z motorového prostoru osobního vozidla. Po předání místa události policistům se jednotky postupně vrátily na stanici do Slavičína.

 

por. Bc. Libor Netopil- tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
foto: HZS Zlínského kraje