Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
pondělí, 20 červen 2016 19:42

Hasič je člověk, který žije na světě dvakrát. Pro sebe a pro druhé

BRUMOV-BYLNICE - V sobotu 18. června jsme se rozloučili s našim kamarádem, kolegou, profesionálním hasičem nprap.Tomášem Bublákem, který nás nečekaně opustil dne 11. června 2016 ve věku nedožitých 31 let.


Svůj hasičský život začal jako mladší žák ve sboru brumovských dobrovolných hasičů. K požárnímu sportu později připojil i činnost v zásahových jednotkách Bylnice a později také Brumova.

Na kariéru profesionálního hasiče se začal připravovat studiem na Střední odborné škole požární ochrany a Vyšší odborné škole požární ochrany ve Frýdku – Místku. Studium úspěšně ukončil v roce 2005. Po třech letech služby u HZSP ZPS Tajmac Zlín byl k 1.únoru 2009 přijat do služebního poměru příslušníka HZS Zlínského kraje. Po dvou měsících služby ve funkci hasiče na centrální stanici Zlín nastoupil jako hasič strojní služby na požární stanici Valašské Klobouky. Během dalších let absolvoval kurzy neodkladné zdravotnické pomoci a první psychologické pomoci. Působil jako lektor výcviku v zařízení simulující reálné podmínky požáru a programu preventivní výchovy dětí „ Hasík“. Jeho profesní kvality byly oceněny v březnu tohoto roku, kdy byl ustanoven do funkce velitele družstva. V roce 2014 zahájil také studium na Policejní akademii v bakalářském studijním programu. Tato kapitola života ale už zůstane neuzavřena.

 

Všichni si budeme Tomáše pamatovat také jako pořadatele a účastníka sportovních soutěží v disciplinách TFA, nohejbale, cyklistice nebo běhu. Podílel se také na přípravě a organizaci soutěží ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Byl týmovým hráčem a skutečným kamarádem. Byl člověkem, který svou práci bral jako poslání.

Miloval svou manželku a děti. A jim také patří naše poděkování za podporu, kterou mu poskytovali v jeho službě pro druhé.

Loučíme se s tebou jménem všech kolegů a kolegyň hasičského záchranného sboru našeho kraje, členů Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Sboru dobrovolných hasičů obcí Brumov, Bylnice a Svatý Štěpán. Děkujeme ti za všechen čas, práci a pomoc, které jsi věnoval hasičům a všem bližním.

Vždy budeš s námi. Ať budeme na svých stanicích nebo na místech zásahů.
Čest Tvé památce

 

por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje