Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
neděle, 26 červen 2016 08:53

Vítr odnesl střechu na blízkou cestu

SLAVIČN, DIVNICE - Na likvidaci události v Divnici u Slavičína se v neděli 26.6. od třetí hodiny ranní podíleli profesionální a dobrovolní hasiči pěti jednotek.


V 02:43 hodin přijal operátor tísňové linky oznámení o překážce na komunikaci v části obce Slavičín – Divnice. Mělo se jednat pravděpodobně o plot. Na místo hlášené události byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Slavičín. Ti velmi rychle zjistili, že se nejedná o plot, ale o větrem utrženou střechu blízkého jednopodlažního objektu.


,,Velitel zásahu si nechal na místo povolat posilovou jednotku dobrovolných hasičů ze Slavičína a vyprošťovací automobil profesionálních hasičů ze stanice Otrokovice. Asi polovinu utržené střechy se hasičům podařilo rychle odstranit, druhou polovinu ale museli celou rozebrat. Pro urychlení likvidačních prací byli na místo vysláni ještě dobrovolní hasiči ze Štítné nad Vláří a Divnice,"
uvedl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Po páté hodině ranní byly všechny likvidační a úklidové práce ukončeny a jednotky se postupně vrátily na své stanice a zbrojnice. Mimo této události nezpůsobily noční bouřky na území Zlínského kraje žádné další škody.

 

-tz-
foto - HZS

 reklama