Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
čtvrtek, 07 červenec 2016 20:13

Les u Křekova zapálily střepy

KŘEKOV - Ve čtvrtek 7.7.2016 odpoledne zasahovalo několik jednotek hasičů u požáru lesního porostu mezi obcemi Křekov a Vlachova Lhota na Zlínsku.


Hlášení o kouři z lesa mezi obcemi Křekov a Vlachova Lhota přijali hasiči v 15:19 hodin. Požární poplach byl vyhlášen profesionálním hasičům z požární stanice Valašské Klobouky a dobrovolným hasičům z Vlachovic, Křekova, Návojné, Bylnice, Brumova a Valašských Klobouk. K požáru vyjelo celkem šest cisternových automobilových stříkaček a jeden dopravní automobil.

,,Hasiči jeli co nejblíže k místu hlášené události podle stoupajícího dýmu z lesa. Techniku však museli pod kopcem odstavit, protože stoupání bylo prudké. Od zásahových aut provedli dálkové vedení z hadic B a C. Při příchodu na místo hoření zjistili, že oheň spaloval trávu i stromy na ploše o průměru asi 130 metrů a v době jejich příchodu už zasažená plocha hořela jen po okrajích. Požár dostali hasiči pod kontrolu pomocí dvou útočných proudů C," uvedl tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje, nprap. Roman Žemlička.

příčina vzniku požáru-  rozbité sklo


Problém byl při hašení s praskajícími hadicemi kvůli výškovému rozdílu terénu a kvůli stáří hadic. Voda byla dopravována kyvadlově automobilovými cisternami dobrovolných hasičů z Návojné a Brumova. Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 10 000 korun. Uchráněné hodnoty určil zástupce majitele v předběžné výši 100 000 korun.

 

,,Příčinou vzniku požáru bylo rozbité sklo, které působením slunce fungovalo jako lupa. Tato příčina má odborný název fokusace," dodal mluvčí.

 

-red-
foto - HZS

reklama