Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
sobota, 30 červenec 2016 08:13

V Šanově hořely balíky slámy

ŠANOV - V pátek 29.7. od 21:44 hodin zasahovaly tři jednotky hasičů poblíž obce Šanov na Zlínsku. Na místo hlášeného požáru vyrazily jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů ze Slavičína.


Příjezd těžké techniky hasičů až na pole komplikoval předchozím deštěm podmáčený terén. Hasiči proto museli natáhnout asi 200 metrů vodního vedení. Jak rychle zjistili, nejednalo se o tři hořící balíky lisované slámy, ale o balíků čtrnáct. Ty byly rozmístěny na poli v menších skupinách.

,,Velitel rozdělil místo zásahu na dva úseky a hasiči obou jednotek začali postupně likvidovat jednotlivá seskupení hořících balíků. Na místo zásahu byli ještě jako posilová jednotka povoláni dobrovolní hasiči ze Šanova," uvedl por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.


Při kontrole okolí našli hasiči ještě další požárem zasažený balík. Ten byl už z větší části ohněm zničený a hasiči ho nechali pod kontrolou dohořet.Celkový počet se tak zaokrouhlil na patnácti balících.

S nařízenou dohlídkou na místě události se zásah protáhnul až do dnešních ranních hodin. Okolnosti vzniku požáru jsou v dalším šetření policistů a hasičů.


-tz-
foto - HZS

 


reklama