Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
neděle, 31 červenec 2016 22:35

Čerpání vody, ucpané potoky, popadané stromy

ZLÍNSKO - V neděli 31.7.2016 ke dvacáté hodině evidovalo krajské operační středisko zlínských hasičů téměř stovku událostí spojených s příchodem silných dešťových srážek.

 
Před sedmnáctou hodinou začali občané hlásit první události přímo na území krajského města a z jeho bezprostředního okolí. ,,Intenzita oznamovaných událostí se zvyšovala s každou minutou. Operátoři tísňových linek přijali desítky žádostí o čerpání vody nebo odstranění popadaných stromů," uvedl por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje .


Po sedmnácté hodině se situace zhoršila i na Kroměřížsku, a to především ve Zdounkách a jejich okolí. Další události byly hlášeny i ze Vsetínska. V převážné většině se jednalo o zatopené sklepy, komunikace, ucpaná koryta potoků, popadané stromy na komunikace a elektrická vedení.


Ve Štítné nad Vláří se utrhla část svahu nad komunikací. Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Zeminu se z komunikace podařilo odklidit pomocí bagru z místního zemědělského podniku.

 
,,Jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů řeší jednotlivé nahlášené události. Všechny události se zatím obešly bez zranění osob," dodal mluvčí.

 

-tz-