Reklama

26. 01. 2023

Dnes má svátek: Zora
úterý, 22 listopad 2016 14:21

Požár v Nedašově způsobil škodu ve výši asi jednoho milionu korun

NEDAŠOV - Pět jednotek hasičů zasahovalo na místě požáru rodinného domu v obci Nedašov


Technická závada starší lednice způsobila v dnešních dopoledních hodinách požár místnosti kuchyně v prvním patře rodinného domu. Plameny se z lednice rozšířily k blízké propan – butanové láhvi a přepálily přívodní hadičku plynu ke sporáku. Hořící plyn pak přispěl k rychlému šíření požáru po místnosti.Informaci o vzniku události přijal operátor tísňové linky krajských hasičů v 10:44 hodin. Na místo požáru vyrazili profesionální hasiči ze stanice Valašské Klobouky a současně byl vyhlášen požární poplach jednotkám dobrovolných hasičů z Brumova, Nedašova, Návojné a později i obce Nedašova Lhota.


,,Hasiči vybaveni dýchací technikou vnikli do objektu a rychlým zásahem zabránili dalšímu šíření požáru z místnosti kuchyně. Do 16 minut od příjezdu první jednotky na místo byl požár lokalizován a v 11:57 hodin likvidován. V průběhu zásahu hasiči vynesli z místnosti i požárem zasaženou propan – butanovou láhev. K odvětrání prostor domu pak využili přetlakovou ventilaci,"
uvedl por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.

Požár způsobil škodu ve výši asi jednoho milionu korun. Zásahem hasičů byl uchráněn další majetek v hodnotě asi 1 500.000 korun. Celá událost se obešla bez zranění osob.

 

-tz-
foto- HZS, SDH

 

 

 
reklama