Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
čtvrtek, 09 únor 2017 01:01

Nedbalost způsobila požár uskladněného dřeva

POZLOVICE - Požár přístřešku u rodinného domu v Pozlovicích byl hasičům nahlášen ve středu 8.2.2017 v 18:07 hodin.K požáru byli vysláni profesionální hasiči z požární stanice Luhačovice a dobrovolní hasiči z Pozlovic a Luhačovic. Hasiči průzkumem zjistili, že došlo k požáru uskladněného dřeva u přístřešku rodinného domu. Majitel se snažil hořící dřevo uhasit jedním hasicím přístrojem. Hasiči pomocí jednoho vysokotlakého proudu vody uskladněné dřevo uhasili a zkontolovali teplotu konstrukce přístřešku. Muž hasičům sdělil, že rodinný dům u přístřešku zkolaudoval v roce 2013. Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

,,Majitel vyšetřovateli sdělil, že vymetl popel z krbových kamen do nehořlavé nádoby. Tuto nádobu později přenesl k přístřešku s dřevem, postavil ji na dřevěný špalek a přikryl ji igelitem," uvedl tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje, nprap. Roman Žemlička.

Příčinou vzniku požáru bylo nedbalostní jednání při manipulaci s popelem. Škoda způsobená požárem byla určena v předběžné výši 20 000 korun. Včasným zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 2 400 000 korun.

 

-tz-