Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
čtvrtek, 16 březen 2017 18:17

Požár travního porostu v Návojné

NÁVOJNÁ - Profesionální hasiči ze stanice Valašské Klobouky a dobrovolní hasiči z Brumova, Návojné a Nedašova zasahovali v Návojné.


Oznámení o požáru travního porostu u obce přijali profesionální hasiči v 15:46 hodin. Na místo zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice Valašské Klobouky a dobrovolní hasiči z Brumova a Návojné.

další foto ZDE (foto Petr Káňa)

 

Požár, který podle prvotních informací vznikl v důsledku zanedbání dohlídky při pálení klestí se rozšířil na plochu o obvodu asi 500 metrů.

,,S využitím několika vodních proudů, lafetových proudnic jedné z cisteren a tlumic se hasičům podařilo dostat požár do dvaceti minut pod svou kontrolu a zabránit jeho dalšímu šíření. Velitel zásahu nechal na místo povolat ještě jednu posilovou jednotku dobrovolných hasičů z obce Nedašov. Po rychlé lokalizaci a následné likvidaci požáru se začaly jednotky postupně vracet zpět na své stanice a zbrojnice. Okolnostmi vzniku požáru se bude dále zabývat vyšetřovatel hasičů," uvedl por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje .

 

-tz-


reklama