Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
pátek, 21 duben 2017 22:53

Nákladní vůz, převážející kotle, sjel do příkopu

SLAVIČÍNSKO - Nákladní vozidlo sjelo do příkopu mimo silnici spojující obec Rudimov s městem Slavičín. Zasahovaly dvě jednotky profesionálních hasičů.

 

V pátek 21.4.2017 ve 12:00 hodin přijali hasiči oznámení, že mezi Rudimovem a Slavičínem, sjelo nákladní vozidlo mimo vozovku. Operační důstojník vyslal k nehodě jeden zásahový vůz hasičů z požární stanice Slavičín.


 

,,Hasiči zjistili, že řidič není zraněn a nákladní vozidlo leží na boku v příkopě, na nádrži s naftou. Ručním nářadím odstranili zeminu kolem nádrže, aby zjistili případný únik nafty. Nafta, ani jiné provozní kapaliny, z vozu nevytekly. Náklaďák převážel šest kotlů na tuhá paliva, které nebyly poškozeny, ale zvyšovaly hmotnost vozu. Velitel zásahu si proto vyžádal asistenci vyprošťovací techniky z požární stanice Otrokovice," uvedl nprap. Roman Žemlička, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.

Na místo nehody se dostavila Policie České republiky. Po ukončení její práce přijel vyprošťovací vůz hasičů. Ten vytáhl nákladní vozidlo z příkopu bez poškození. Po celou dobu vyprošťování byla silnice oboustranně uzavřena.

 

-tz-
foto : HZS

 


reklama