Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
sobota, 06 květen 2017 00:35

Přívaly vody ucpaly ve Slavičíně kanály. Voda zaplavovala sklepy.

SLAVIČÍN -  V pátek 5.5.2017 od 15:25 hodin hasiči odstraňovali následky přívalového deště ve Slavičíně.


V 15:17 hodin přijali hasiči první oznámení o ucpaných kanálech na ulici Osvobození. Na místo hlášené události vyjela jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Slavičín.

 

V 15:18 hodin bylo hasičům ohlášeno, že v ulici Cihlářská se voda valí přes silnici a teče do domu. K této události byla povolána jednotka dobrovolných hasičů ze Slavičína. Hasiči otevřeli v ulici kanálové vpusti. Následně odjeli k podemleté sloupové trafostanici.

V 15:32 hodin přijali hasiči oznámení, že je zatopený sklep v ulici Luhačovská. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Slavičína a dobrovolní hasiči z Pitína.

V 15:32 hodin bylo přijato další hlášení o tekoucí vodě v ulici Pod Střelnicí, kde voda s blátem ohrožovala novostavbu rodinného domu. Čerpat vodu přijeli dobrovolní hasiči ze Slavičína a z Hrádku na Vlárské dráze.


 

V 15:51 hodin hasiči přijali poslední hlášení o vodě v garáži a ve sklepě domu na ulici Mladotické nábřeží. K této události odjeli profesionální hasiči ze Slavičína.

Toto byl výčet pouze ohlášených událostí, spojených s čerpáním vody a čistěním propustků na vodním toku. Jak dobrovolní, tak profesionální hasiči, ještě v těchto chvílích odstraňují následky přívalového deště v obydlích, které byly v blízkosti hlášených událostí. Hasiči tak plynule přejíždí od domu k domu. Celkový počet likvidačních prací a čerpání tak bude daleko většího rozsahu.

 

Roman Žemlička, tiskový mluvčí  HZS Zlínského kraje
foto- HZS Zlínského kraje

 

 

 

reklama