Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
úterý, 20 červen 2017 19:45

Vážná dopravní nehoda osobního vozidla a skútru v Nedašové Lhotě. Řidič motocyklu měl zákaz řízení až do roku 2018

NEDAŠOVA LHOTA - V úterý 20.6.2017 od 16:14 hodin zasahovali profesionální hasiči na místě dopravní nehody osobního vozidla a skútru v obci Nedašova Lhota.


Spolu s jednotkou profesionálních hasičů ze stanice Valašské Klobouky zamířili na místo události záchranáři, policisti a jak následně informovalo operační středisko zdravotnické záchranné služby i vrtulník letecké záchranné služby.
,,Při kolizi s osobním vozidlem došlo ke zranění řidiče skútru i jeho spolujezdce. Oba byli v době příjezdu hasičů už v péči zdravotnické záchranné služby. Jeden z nich utrpěl vážnější zranění a byl v bezvědomí. Hasiči asistovali záchranářům při ošetření a následně pomohli i s transportem do vrtulníku letecké záchranné služby, který přistál poblíž místa nehody. Posádka osobního vozidla vyvázla z nehody bez zranění," uvedl por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.

Před odjezdem z místa zásahu hasiči naložili skútr na odtahovou službu a uklidili komunikaci v místě nehody.


Dopravní policisté po nehodě zjistili, že řidič motocyklu má soudem stanovený zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2018. Nehodu proto prověřují jako trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Viníkovi hrozí v případě odsouzení trest odnětí svobody až na dva roky.

 

 

-tz-
foto- HZS

 

reklama