Reklama

08. 12. 2021

Dnes má svátek: Květoslava
neděle, 16 červenec 2017 20:46

Pilot rogala uvízl ve Štítné na stromě

ŠTÍTNÁ NAD VLÁŘÍ - V neděli 16.července odpoledne se zachytilo rogalo i s pilotem na stromě ve Štítné nad Vláří.

 
V neděli 16.7.2017 v 15:23 hodin přijalo operační středisko hasičů zprávu, že ve Štítné nad Vláří-Popov, místní část Pláňavy, uvízlo na stromě rogalo s pilotem asi 500 metrů pod vrcholem kopce. K vyproštění pilota byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Valašské Klobouky a lezecká skupina z centrální požární stanice ve Zlíně, a také jednotka dobrovolných hasičů ze Štítné nad Vláří. 

,,Strom, na kterém viselo rogalo s pilotem, byl v nepřístupném terénu. Hasiči s nezbytným materiálem proto museli přijít na místo pádu rogala pěšky. Pilot rogala, zavěšený v popruzích, s hasiči komunikoval a sdělil jim, že není zraněný. Hasiči se pilota snažili vyprostit s pomocí nastavovacích žebříků. Zachránit z nedobrovolného uvěznění se ale podařilo až členům lezecké skupiny. Protože pilot visel v popruzích více jak hodinu, byla vyžádána zdravotnická záchranná služba k provedení preventivního vyšetření. Nebylo zjištěno žádné vážné zranění," uvedl nprap. Roman Žemlička, tiskový mluvčí  HZS Zlínského kraje.

Členové lezecké skupiny pilotovi ze stromu sundali i jeho rogalo, které nebylo pádem poškozeno. Pilot si rogalo složil, uložil na své vozidlo a odjel domů.

 

-tz-
foto - HZS

 

 
reklama