Reklama

08. 12. 2021

Dnes má svátek: Květoslava
středa, 19 červenec 2017 23:07

Požár lesa v Lačnově zaměstnal 7 jednotek hasičů

LAČNOV - Informaci o požáru lesa nedaleko obce Lačnov přijali hasiči ve středu 19.7.  krátce po šesté hodině večerní. Na místo byla okamžitě vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Valašské Klobouky a jednotky dobrovolných hasičů z obcí Lačnov a Horní Lideč.


Příjezd na místo byl komplikovaný kvůli těžko přístupnému lesnímu terénu. Po provedení prvotního průzkumu si proto velitel na místo povolal posilové jednotky, a k události tak vyrazily další cisterny hasičů ze stanice Vsetín a dobrovolných hasičů z Valašských Klobouk, Brumova a Francovy Lhoty.foto - HZS

 

,,Požár zasáhl hrabanku ve vzrostlém lese o rozloze asi 150 x 100 metrů. Až k samotnému místu se cisterny nedostaly, bylo proto nutné natažení přibližně 150 metrů dopravního vedení. Kvůli velké spotřebě hasební vody byla vytvořena také kyvadlová doprava z nedaleké obce. Celková likvidace požáru byla velitelem zásahu oznámena ve 21:41 hodin. Na místě byla poté ponechána místní jednotka na nutnou dohlídku, aby bylo vyloučeno opětovné rozhoření," uvedl kpt. Ing. Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.

K požáru se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze stanice Vsetín, který nyní ve spolupráci s policií zjišťuje příčinu vzniku i způsobené škody.

 

-tz-

reklama