Reklama

08. 12. 2021

Dnes má svátek: Květoslava
neděle, 23 červenec 2017 00:15

Voda se prohnala kempem, ve stanech ubytováno mnoho lidí

LUHAČOVICKO - Bouřka doprovázená krupobitím a přívalovým deštěm způsobila nemalé komplikace občanům v okolí Pozlovic u Luhačovic.


První žádost o pomoc jednotek obdrželo krajské operační středisko HZS kraje krátce před šestou hodinou večerní. Od té doby přijali příslušníci na operačním středisku desítky telefonátů a vysílali jednotky během tří hodin k 16-ti událostem.

,,Drtivá většina událostí se stala v katastru obce Pozlovice, kde bylo nutné odstraňovat popadané stromy, čistit ucpané propustky nebo čerpat zaplavené sklepy. Vůbec nejhorší byla situace v místním kempu, kterým se voda prohnala. V době průtrže zde byly ve stanech ubytovány desítky lidí a zasahující jednotky zde musely odklánět přitékající vodu a pomáhat zasaženým občanům s řešením komplikací. Žádné zranění však naštěstí nebylo zjištěno," uvedl kpt. Ing. Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje .

Pomoc hasičů v kempu (foto HZS Zlínského kraje)

 

Další nemalé obtíže způsobila voda na kruhovém objezdu ve směru na Vizovice, kde byla část vozovky zaplavena kamením. Zde byl na pokyn velitele zásahu nasazen také smykový nakladač ze stanice Zlín a další kolový bagr, kvůli vyčištění vozovky a ucpaného příkopu. Kolem deváté hodiny večerní se situace uklidnila a jednotky se postupně vracejí na své základny.

další foto ZDE


V rozmezí tří hodin tak vyjeli hasiči z následujících jednotek: Profesionální hasiči ze stanic: Luhačovice, Zlín, Slavičín, Valašské Klobouky. Jednotky dobrovolných hasičů: Slavičín, Horní Lhota, Velký Ořechov, Březůvky, Pozlovice, Provodov, Petrůvka, Luhačovice, Řetechov, Sehradice, Dolní Lhota, Ludkovice.

 

-tz-

 


reklama