Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
čtvrtek, 27 červenec 2017 09:16

Plameny zničily ve Slavičíně garáž rodinného domu i zaparkované vozidlo

SLAVIČÍN - Ve čtvrtek 27.7. v  01:49 hodin vyhlásil operační důstojník požární poplach jednotce profesionálních hasičů ze stanice Slavičín a současně také jednotkám dobrovolných hasičů ze Slavičína, Bojkovic a Slavičína – Hrádku na Vlárské dráze.


Celkem tři cisterny a jeden dopravní automobil zamířily na místo hlášeného požáru garáže řadového rodinného domu na ulici Dlouhá ve Slavičíně. 
Požár zaregistroval a na tísňovou linku krajských hasičů oznámil jeden z obyvatelů blízkých bytových domů. Majitel zasaženého rodinného domku se pak před příjezdem hasičů pokoušel požár, který zachvátil celý prostor garáže v přízemí domu, hasit vodou. Vzhledem k rozsahu požáru, vysokým teplotám a silnému zakouření vnitřního prostoru garáže byl jeho zásah neúčinný.


,,Hasiči vybaveni dýchací technikou plameny, které zachvátili interiér garáže i v ní zaparkované osobní vozidlo, rychle srazili. Po vniknutí do interiéru postupně dohasili jednotlivá ložiska hoření a celý prostor ochladili. Vzhledem k silnému zakouření museli vnitřní prostory garáže i domu odvětrat přetlakovou ventilací. Požár zcela zničil prostor garáže s vybavením i zaparkované osobní vozidlo. Další škody v obytných částech domu napáchaly saze. Vybavení domu bylo částečně poškozeno i působením proudícího tepla. Na základě rozhodnutí velitele zásahu byli na místo povoláni také záchranáři, kteří zkontrolovali zdravotní stav majitele domu, u kterého bylo podezření na intoxikaci zplodinami hoření," uvedl por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje .


V 02:44 hodin ohlásil velitel zásahu likvidaci události a část nasazených jednotek byla odeslána zpět na své zbrojnice. Po půl šesté ráno se z místa zásahu vrátili i profesionální hasiči. Na místě zůstala pouze jednotka dobrovolných hasičů Slavičín jako dohlídka nad požářištěm. Výše způsobené škody a přesná příčina vzniku požáru jsou předmětem vyšetřování hasičů.

 

-tz-
foto- HZS


reklama