Reklama

08. 12. 2021

Dnes má svátek: Květoslava
pondělí, 21 srpen 2017 23:56

Při záchraně psa v Mirošově pomohla domácí valašská klobása

MIROŠOV - O pomoc při záchraně psa v Mirošově, který zůstal uvězněn v kanalizačním potrubí u komunikace byli profesionální hasiči požádáni v pondělí 21.8.2017 před půl čtvrtou odpoledne.

 

zachráněný pes v Mirošově (foto- HZS)


Na místo události vyrazila jednotka ze stanice Valašské Klobouky. Po příjezdu na místo museli hasiči sestoupit do asi tři metry hluboké kanalizační vpusti a pak pokračovat několik dalších metrů odpadovým potrubím až k místu, kde se ve vodě krčil vystrašený pejsek.


,,Protože pejsek začal před hasiči ustupovat, museli změnit taktiku. Nejprve zachraňovanému odřízli cestu dále do kanalizace a pak použili připravenou „tajnou zbraň“ díky které pejska zklidnili a odchytili. Tou „tajnou zbraní“ byla domácí klobáska, kterou hasičům dala jedna z místních obyvatelek. Pak už stačilo pejska z kanalizace vynést a předat strážníkům městské policie, kteří se pustili do hledání majitele. Záchrana psů není ve službě hasičů nijak ojedinělá, ale odchyt pomocí uzeniny v našem kraji asi nepamatujeme." uvedl por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.

-tz-


reklama