Reklama

08. 12. 2021

Dnes má svátek: Květoslava
středa, 23 srpen 2017 22:17

Muž spadl ze skály v oblíbené turistické lokalitě u Pulčín

PULČÍN: Ve středu 23.8.2017 v  18:30 hodin vyslal operační důstojník jednotky profesionálních hasičů ze stanic Valašské Klobouky a Zlín jako asistenci při transportu zraněného muže, který spadl ze skály v oblíbené turistické lokalitě u Pulčín.


Z centrální stanice Zlín to bylo konkrétně družstvo specialistů hasičů – lezců s terénním vozidlem Land Rover. Na místo události zamířili také záchranáři, policisti a z Ostravy vzlétl vrtulník letecké záchranné služby.
,,Jako první se k zraněnému, u kterého byli svědci události, dostali hasiči z Valašských Klobouk a záchranáři. Ti muže ošetřili a připravili k transportu. Téměř na místo se dostali i zlínští hasiči se svým terénním vozidlem. Ti pak společně s ostatními uložili zraněného muže do vakuové matrace a na transportní nosítka, na kterých ho donesli k vozidlu. Tam nosítka upevnili na speciální nosnou rampu v zadní části automobilu a převezli zraněného k vrtulníku, který přistál poblíž Pulčín. Po naložení zraněného do vrtulníku se obě jednotky vrátily na své stanice,"
uvedl por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.

V souvislosti s touto události je vhodné doplnit, že právě lokalita Pulčínských skal je místem častých výcviků zlínských profesionálních hasičů – lezců, kteří zde nacvičují záchranu osob ze skal a jejich transport těžkým terénem. Jak ukázal dnešní zásah, své zkušenosti z výcviků dokázali hasiči maximálně zúročit.

 

-tz-
foto- HZS

reklama