Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
úterý, 07 listopad 2017 22:10

Kamion u Vysokého Pole skončil v příkopu a zablokoval silnici

VYSOKÉ POLE - V úterý 7.11.2017 v 17:49 hodin byl vyhlášen poplach jednotce ze stanice Valašské Klobouky, která ihned vyjela se zásahovým vozidlem k nahlášené havárii kamionu na komunikaci u Vysokého Pole.

 Nehoda kamionu na komunikaci u Vysokého Pole (foto- HZS)


Po příjezdu na místo nehody zjistili hasiči, že je zde tahač v příkopu a je zaklíněn mezi vzrostlými stromy asi tři metry pod úrovní komunikace. ,,Návěs, vezoucí pětitunový náklad, zůstal na cestě, kde blokoval provoz. Z tohoto důvodu musela být tato silnice obousměrně uzavřena a policisté odkláněli dopravu po objízdných trasách. Hasiči provedli protipožární opatření a vůz zajistili proti úniku provozních kapalin. Nehoda se obešla bez zranění," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje. K vyproštění kamionu z příkopu zpět na silnici byla povolána těžkotonážní vyprošťovací technika. Šetření nehody si převzali dopravní policisté.

Hasiči pomáhají za využití hydraulických  nůžek vyprostit zaklíněné vozidlo.

 

Aktualizace, 7.11.2017  21:30 hod.
Na místě nehody již zasahuje speciální vyprošťovací vůz. Silnice je stále uzavřena.

Aktualizace, 7.11.2017  22:30 hod.
Stále probíhá vyprošťování kamionu pomocí těžkotonážní techniky. Zasahující hasiči napomáhají za využití hydraulických vyprošťovacích nůžek vyprostit zaklíněné vozidlo ve stromech odstřižením bočních stran kamionu.


Aktualizace, 7.11.2017  22:50 hod.

Po téměř hodině a půl se podařilo kamion vyprostit a dostat zpět na silnici.

Aktualizace 8.11. 2017  07:00 hod.
Po vyproštění vozidla zpět na komunikaci si kamion převzala asistenční služba. Hasiči uklidili vozovku, kde se nacházelo velké množství střepů a částí z vozidla. Po čtyřech hodinách byla komunikace opět průjezdná.

 

-tz-

reklama