Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
sobota, 13 leden 2018 23:43

Šest jednotek bylo vysláno k požáru výškové budovy v Brumově

BRUMOV-BYLNICE - V sobotu 13.1.2018 v 15:19 hodin byl vyhlášen poplach celkem šesti profesionálním a dobrovolným jednotkám v okolí města Brumov-Bylnice. Podle oznamovatelů zde v ulici Družba došlo k požáru v osmipatrovém bytovém domě.


Postupně na místo vyrazily dvě cisterny, automobilový žebřík a velitelský automobil profesionálních hasičů z Valašských Klobouk a Slavičína, a následně dalších pět posilových cisteren dobrovolných jednotek Brumov, Valašské Klobouky, Bylnice a Štítná nad Vláří.

požár botníku na chodbě u jednoho z bytů

,,Po příjezdu a provedení průzkumu bylo zjištěno, že ve druhém patře bytového domu došlo k požáru botníku na chodbě u jednoho z bytů. Obyvatelům se podařilo požár zlikvidovat ještě před příjezdem jednotek pomocí domovního hydrantu. Díky rychlé reakci tak nedošlo k jeho rozšíření do dalších prostor a zabránilo se tak dalším nemalým škodám" uvedl kpt. Ing. Pavel Řezníček tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.

Hasiči po kontrole místa pomohli s odvětráním zakouřených místností a postupně se vrátili zpět na své základny. K události se dostavil také vyšetřovatel hasičů ze Zlína. Příčina vzniku i výše způsobené škody je nyní předmětem společného vyšetřování hasičů a policie.

 

-tz-
foto - HZS Zlínského kraje