Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
čtvrtek, 25 leden 2018 11:19

Autobus s cestujícími narazil do rodinného domu, zraněno devět osob.

HALUZICE -Ve čtvertek  25.1.2018 od ranních hodin zasahovali hasiči u nehody autobusu v obci Haluzice.


Oznámení o nehodě autobusu v Haluzicích přijali hasiči v 5:30 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požárních stanic Slavičín a Valašské Klobouky, a také jednotce dobrovolných hasičů města Slavičín.


Při příjezdu k nehodě hasiči zjistili, že autobus s 19 cestujícími naboural do rodinného domu. Za autobusem ležel přeražený betonový sloup elektrického vedení. Na komunikaci, pod autobusem, stála dvě poškozená osobní vozidla. Na místě nehody byla zdravotnická záchranná služba a Policie České republiky. Na cestě bylo náledí.

,,V autobusu byl zaklíněný řidič. Hasiči řidiče vyprostili s použitím hydraulického vyprošťovacího zařízení a na páteřní desce ho přenesli do sanitky. Na místě bylo dalších 8 zraněných osob, které ošetřili zdravotníci na místě. Do nemocnice byl k dalšímu vyšetření převezen zraněný řidič a jeden z cestujících. Hasiči dále prohledali poškozený rodinný dům, kde nalezli obyvatelku domu bez zranění. Tato žena ještě před příjezdem hasičů provedla ošetření jedné zraněné a dezorientované cestující, která vběhla po nehodě do domu," uvedl nprap. Roman Žemlička z HZS Zlínského kraje.
 
Ještě před nehodou autobusu narazilo do sloupu elektrického vedení osobní vozidlo Škoda Fabia a dále Škoda Oktavia. Autobus jedoucí za osobními vozy pak sloup přerazil. Nárazem autobusu byla poškozena statika rodinného domu. V současné době se očekává příjezd statika, s kterým budou hasiči spolupracovat na vyproštění autobusu.

Na místo nehody přijela další potřebná technika hasičů, kontejnerový požární nosič a vyprošťovací automobil, z centrální požární stanice Zlín a z požární stanice Otrokovice. Po dobu vyšetřování nehody a vyprošťovacích prací byla silniční komunikace oboustranně uzavřena.

 

AKTUALIZACE 25. 1. 2018, 15:20 hodin

Hasiči od 10:00 hodin prováděli zajištění poškozeného rodinného domu, aby mohli zahájit vytažení autobusu. V průběhu zajišťovacích prací zajistila starostka města Valašské Klobouky návštěvu statika. Prohlídkou objektu bylo zjištěno, že je dům neobyvatelný do doby, než bude provedeno podepření pozednicového věnce a vyzdění nového nároží rodinného domu. V současné době je strop domu podepřený pouze provizorně. V 11:24 hodin bylo provedeno vyproštění autobusu za použití navijáku a následně jeho naložení na vůz odtahové služby.

 

-tz-
foto - HZS