Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
neděle, 18 březen 2018 12:07

Spadlé stromy a poškozené střechy. Silnice na Hostýn uzavřena.

ZLÍNSKO - Následky poryvů větru v sobotu a v neděli odstraňovali profesionální i dobrovolní hasiči nejvíce v okolí Bystřice pod Hostýnem na Kroměřížsku.


V sobotu 17. 3. 2018 vyjeli hasiči k celkem 14 případům odstranění stromů a větví na silniční komunikaci a železnici. 12 výjezdů bylo v okresu Kroměříž. Jeden výjezd měli hasiči na Zlínsku v obci Jasenná. Jeden výjezd měli hasiči na Vsetínsku u obce Hošťálková. Profesionální i dobrovolní hasiči z Holešova vyjeli po sedmé hodině večerní k zajištění plechové střechy obchodu Adam, na náměstí Dr. E. Beneše v Holešově.

Cesta na Sv. Hostýn...


V neděli 18. 3. 2018 měli hasiči od půlnoci až do 10:00 hodin 21 případů odstranění stromů a větví na silniční komunikaci. 16 výjezdů bylo v okresu Kroměříž. Nejvíce výjezdů měli hasiči v Bystřici pod Hostýnem. 3 výjezdy měli hasiči na Zlínsku. 2 výjezdy měli hasiči na Vsetínsku.

,,Nejsložitější a nejnebezpečnější zásah byl na silniční komunikaci z Chvalčova k poutnímu místu na Hostýně. Zde 10 stromů blokovalo silniční komunikaci. Během prací v blízkosti hasičů spadl strom. Velitel zásahu proto zastavil práce na odstraňování stromů z hlediska bezpečnosti. Silnice od parkoviště v Chvalčově až po točnu autobusů na Hostýně je v současné době uzavřena," uvedl nprap. Roman Žemlička, tiskový mluvčí  HZS Zlínského kraje .

 

-tz-
foto - HZS