Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
čtvrtek, 22 březen 2018 09:30

Plameny pohltily včelíny v Tichově

TICHOV - Ve středu 21.3.2018, tři minuty po páté hodině odpolední byl vyhlášen poplach pro hasiče ze stanice Valašské Klobouky a dobrovolným hasičům z Tichova a Valašských Klobouk.


,,Hasiči s cisternami vyjeli do obce Tichov na Zlínsku, kde byl hlášený požár včelínu, nacházející se v těsné blízkosti lesa. Po příjezdu na místo byl celý včelín v plamenech. Hasiči v dýchací technice ihned začali s lokalizací požáru. Vodu na místo dováželi kyvadlově z nedalekého zdroje vody. Požárem byly zničeny tři včelíny s celkem padesáti úly a veškeré vybavení, nacházející se uvnitř včelínů i v jejich okolí," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.


Plameny pohltily včelíny v Tichově (foto - HZS)


Na místo požáru se dostavil vyšetřovatel hasičů, který určil jako příčinu požáru přestup plamenného hoření a jeho další šíření travním porostem až k samotnému objektu včelínu. Celkovou škodu vyšetřovatel vyčíslil na 525 tisíc korun. Po likvidaci požáru se jednotky vrátily zpět na své základny. V deset hodin večer se jako poslední vrátila jednotka ze stanice Valašské Klobouky.

 

-tz-

 

reklama