Reklama

27. 01. 2023

Dnes má svátek: Ingrid
úterý, 03 duben 2018 12:14

Záchrana kočky v Brumově-Bylnici

BRUMOV-BYLNICE - Profesionální hasiči z Valašských Klobouk byli v pondělí v 11:03 hodin vysláni do Brumova-Bylnice, na ulici Záhumení, k záchraně kočky na stromě.


,,Zpočátku úsměvná informace, že kočka vyleze na strom, ale už neumí slézt. Při příjezdu ale hasiči zjistili, že kočka je v koruně ztepilého smrku, ve výšce asi 12 metrů. Původní plán, použít nastavovací žebříky, nevyšel, protože hustota větví v koruně smrku byla příliš veliká i pro hasiče. Velitel zásahu si proto vyžádal příjezd výškové techniky," uvedl nprap. Roman Žemlička, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.

Kočka byla v koruně smrku, ve výšce asi 12 metrů (foto: HZS)


Po příjezdu automobilového žebříku a jeho ustavení už nebyl problém kočku zachránit a předat majitelům. Hasiči se dozvěděli, že kočka byla zvyklá jen na domácí prostředí. Majitelé proto byli upozorněni, ať si vystrašené zvíře hned donesou domů.

,,Je na místě zauvažovat, zda-li by si kočky ve Zlínském kraji nezasloužily absolvovat speciální lezecký výcvik, protože je pro ně ostuda neumět slézt ze stromu nebo ze střechy. V dubnu 2018 jde totiž už o druhý případ záchrany kočky," dodal s úsměvem tiskový mluvčí.

 

-tz-
foto - HZS

reklama