Reklama

29. 01. 2023

Dnes má svátek: Zdislava
sobota, 22 září 2018 21:58

Požár stropu chaty zjistila manželka majitele, když byla venku na zahradě

BRUMOV-BYLNICE - Tři jednotky hasičů vyjely v sobotu odpoledne k hlášenému požáru chaty v Brumově-Bylnici.


Hasiči přijali hlášení o požáru chaty v městské části Brumov v lokalitě Kanajka v 14:59 hodin. K hlášenému požáru vyjela jednotka profesionálních hasičů z požární stanice Valašské Klobouky a jednotky dobrovolných hasičů městské části Brumov a Bylnice. Každá jednotka vyjela s jednou automobilovou cisternou.


,,Průzkumem bylo zjištěno, že došlo k požáru stropní konstrukce v blízkosti komínu. Na místě byli majitelé chaty, kteří se snažili požár uhasit proudem vody ze zahradní hadice, což se jim částečně podařilo. Hasiči provedli rozebrání konstrukce v okolí komínu, aby zjistili skrytá ohniska hoření,"
uvedl tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje nprap. Roman Žemlička. Na místo se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

foto - HZS Zlínského kraje


,,Požár zjistila manželka majitele, když byla venku na zahradě. Zjistila, že z pod římsy krovu vychází kouř. Vyšetřovatel hasičů uzavřel šetření s tím, že příčinou požáru byla nedostatečná vzdálenost hořlavých konstrukcí od kouřovodu. Požár způsobil škodu v předběžné výši 60 000 korun. Majitel si svým jednáním uchránil majetek v předběžné výši 200 000 korun," dodal mluvčí.

 

-tz-
reklama