Reklama

26. 09. 2022

Dnes má svátek: Andrea
úterý, 09 říjen 2018 08:20

Ve Slavičíně při havárii zemřel motocyklista, neměl na hlavě přilbu

SLAVIČÍN - K havárii motocyklisty vyjížděly v pondělí před šestou hodinou večerní dvě jednotky hasičů, a to profesionálních i dobrovolných. Krajský operační důstojník je vyslal do průmyslového areálu v Divnici u Slavičína. Při nehodě zemřel pětadvacetiletý muž ze Slavičína. Při jízdě na motocyklu neměl na hlavě přilbu.


Jako první na místo přijela jednotka profesionálních hasičů ze Slavičína, která potvrdila havárii motocyklisty, který při nehodě utrpěl velmi vážná zranění. ,,Hasiči muže, který skončil mimo komunikaci, položili na pevnou podložku a ihned zahájili resuscitaci, ve které pokračovali i po příjezdu dvou posádek záchranářů včetně lékařky. Hasiči i záchranáři více než čtyřicet minut sváděli boj o přežití těžce zraněného muže, avšak neúspěšně. Muž svým zraněním podlehl," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

Nehoda v průmyslovém areálu skončila tragicky (foto - HZS)


,,Mladý muž se chtěl projet na motocyklu v areálu bývalých Vlárských Strojíren ve Slavičíně. Při jízdě uvedl z dosud nezjištěných příčin motocykl do smyku, přičemž postupně narazil do tří zaparkovaných vozidel. Řidič motocyklu utrpěl při havárii zranění neslučitelná se životem a i přes okamžitou pomoc dvaapadesátiletého muže z Uherského Brodu, který stál při havárii opodál, svému zraněním na místě podlehl," uvedla por. Bc. Monika Kozumplíková, tisková mluvčí zlínské policie. Hasiči na místě poskytli svědkům této tragické události posttraumatickou péči. Dle jejich výpovědi zde muž jel na několika motocyklech. Jízda na posledním z nich, se mu stala osudnou.

Na místě zasahovaly všechny složky IZS. Šetření nehody si převzali státní policisté. Po ukončení jejich práce na místě nehody hasiči provedli úklid vozovky, neboť při nehodě došlo k úniku provozních kapalin z motocyklu i jednoho poškozeného vozidla. Taktéž uklidili vozovku od střepů a úlomků. V jednu hodinu v noci se vrátili zpět na svou stanici.

 

-tz-