Reklama

26. 09. 2022

Dnes má svátek: Andrea
úterý, 30 říjen 2018 10:33

Silný vítr zaměstnává hasiče v celém kraji

ZLÍNSKO - V souvislosti se silným větrem vyjížděly jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů k několika desítkám případů popadaných stromů a poškozených střech.


První výjezd zaznamenalo krajské operační středisko ve 22:47 hodin. Od této doby do 7:00 hodin ráno se jednalo celkem o 50 událostí. Hasiči vyjížděli především na popadané stromy na komunikace a železnici, v několika případech zajišťovali také uvolněné plechy a poškozené střechy domů.

Počet událostí v čase 22:47 hod. - 7:00 hod. dle okresů:

Zlín: 15 událostí
Uherské Hradiště: 9 událostí
Kroměříž: 17 událostí
Vsetín: 9 událostí


Mezi nejsložitější zásahy lze zařadit poškozenou střechu v obci Napajedla na Zlínsku, kde došlo vlivem silného větru k uvolnění plechové krytiny o rozměru asi 10x10 metrů a následného poškození komína. Hasiči museli část střechy demontovat. Zbylé asi dvě třetiny plochy provizorně zajistili.


(foto- HZS)

,,K dalšímu netradičnímu případu došlo v Brumově-Bylnici, kde krátce po osmé hodině ranní došlo k pádu stromu na projíždějící automobil. Řidiči byla poskytnuta první předlékařská pomoc a po příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby byl předán do její péče. Hasiči strom odstranili a místo předali policii." uvedl kpt. Ing. Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje

Aktualizace 9:00 hodin
Od sedmé hodiny ranní profesionální i dobrovolné jednotky stále vyjíždějí k popadaným stromům a poškozeným střechám. V čase 7:00 - 9:00 hodin se jedná o dalších 29 událostí stejného typu.

 

-tz-