Reklama

26. 09. 2022

Dnes má svátek: Andrea
čtvrtek, 29 listopad 2018 08:38

Požár rodinného domu ve Slavičíně

SLAVIČÍN - Požár rodinného domu na ulici Osvobození ve Slavičíně byl hasičům ohlášen dne 28.11.2018 v 19:37 hodin a oznamovatel sdělil, že vidí uvnitř domu plameny a uvnitř se nachází jedna osoba.Požár rodinného domu ve Slavičíně /foto - UZ


Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z požární stanice Slavičín a jednotkám dobrovolných hasičů Bojkovice, Slavičín a Štítná nad Vláří. K požáru hasiči vyjeli s pěti automobilovými cisternami a s jednou automobilovou plošinou. Muž bydlící v hořícím rodinném domě byl v době příjezdu mimo objekt. Při požáru se nadýchal zplodin hoření, proto byl odvezen zdravotníky k dalšímu ošetření do krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Požár rodinného domu ve Slavičíně /foto - HZS


,,Hasiči v dýchacích přístrojích požár uhasili čtyřmi proudy vody. K odvětrání domu byly použity dva přetlakové ventilátory. Po uhašení plamenů hasiči rozebírali stavební konstrukce a hledali skrytá ohniska hoření. Teplotu stavebních konstrukcí kontrolovali s termokamerou. Sousední dům nebyl požárem poškozen,"
uvedl nprap. Roman Žemlička, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje.

Požár rodinného domu ve Slavičíně /foto - HZS


Vyšetřovatel hasičů určil jako příčinu vzniku požáru nedbalostní jednání při používání otevřeného ohně. Škoda vzniklá požárem byla určena v předběžné výši 900 000 korun. Uchráněné hodnoty byly určeny v předběžné výši 1 500 000 korun.

 

-tz-

 

reklama