Reklama

26. 09. 2022

Dnes má svátek: Andrea
sobota, 12 leden 2019 17:05

Požár rodinného domu v Nedašově Lhotě

NEDAŠOVA LHOTA - V sobotu 12.1.2019 minutu před desátou hodinou dopoledne přijalo krajské operační středisko hasičů informaci o požáru domu v obci Nedašova Lhota. Na místo vyrazila jednotka profesionálních hasičů ze stanice Valašské Klobouky a jednotky dobrovolných hasičů z Nedašovy Lhoty a Brumova.


Jako první na místě zasahovala domácí dobrovolná jednotka, která zahájila hasební práce přes okno budovy. Po příjezdu cisteren z Valašských Klobouk a Brumova byly nataženy další proudy a požár byl lokalizován. Ve velmi zakouřených prostorách zasahovali hasiči pouze v dýchací technice.

Požár rodinného domu v Nedašově Lhotě (foto - HZS)


,,Po odvětrání prostor pomocí přetlakové ventilace byly částečně rozebrány stropní konstrukce a dohašena skrytá ohniska. Díky rychlému zásahu nedošlo k rozšíření plamenů na střechu rodinného domu. Na pokyn velitele byly prostory zkontrolovány termokamerou, a po vyloučení opětovného rozhoření byla ve 12:38 hodin ohlášena celková likvidace události,"
uvedl kpt. Ing. Pavel Řezníček z HZS Zlínského kraje.

Požár rodinného domu v Nedašově Lhotě (foto- HZS)


Na místě byla ponechána pouze místní jednotka k dohlídce nad požářištěm. Po ohledání místa stanovil vyšetřovatel hasičů ze Zlína jako příčinu vzniku špatný technický stav spalinové cesty. Škoda, způsobená plameny, byla vyčíslena na 100 000 korun. Díky hasičům se podařilo uchránit další hodnoty ve výši asi 300 000 korun. Osobu postiženou požárem nouzově ubytovala Charita Valašské Klobouky.

 

-tz-