Reklama

26. 09. 2022

Dnes má svátek: Andrea
sobota, 02 únor 2019 11:38

Hořící auto v garáži, škoda vyčíslena na tři sta tisíc korun

SLAVIČÍN - V pátek 1.2.2019 o půl desáté večer měli vyhlášený poplach profesionální hasiči ze stanice Slavičín a dobrovolné jednotky ze Slavičína, Štítné nad Vláří a Hrádku na Vlárské dráze.


Všechny čtyři jednotky byly vyslány krajským operačním střediskem do Hrádku na Vlárské dráze ve Slavičíně k hlášenému požáru garáže. ,,Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že uvnitř garáže se nachází hořící vozidlo. Hasiči v dýchací technice na likvidaci požáru nasadili vysokotlaký proud. Jakmile to situace dovolila, vytáhli vozidlo ven z garáže, kde pokračovali v hašení," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

 

Hasiči vytáhli vozidlo ven z garáže (foto- HZS)

,,V deset večer již měli hasiči požár zlikvidovaný a velitel zásahu postupně poslal zasahující jednotky zpět na své základny. Na místě zůstala na dohled do půlnoci jen místní dobrovolná jednotka," dodala tisková mluvčí.

Šetření požáru si převzal vyšetřovatel hasičů, který zjišťuje příčinu vzniku požáru. Škoda byla vyčíslena na tři sta tisíc korun a uchráněné hodnoty dosáhly výše jednoho miliónu korun.

 

-tz-

 

 

 reklama