Reklama

28. 09. 2022

Dnes má svátek: Václav
pondělí, 01 duben 2019 10:10

Slavičínští dobrovolní hasiči dostali nový defibrilátor, v nouzi zachrání život

SLAVIČÍN - Malá krabička, ale velmi mocná - to je defibrilátor, který město pořídilo Jednotce sboru dobrovolných hasičů Slavičín. Říkáte si, proč defibrilátor pro hasiče, když přece k ohrožení zdraví vyjíždí zdravotnická záchranná služba?


„Někdy může nastat situace, kdy je sanitka s defibrilátorem vzdálená i desítky minut, což může být pro člověka v bezvědomí nebo s náhlou zástavou oběhu doba rozhodující o životě a smrti. Proto jsme našim hasičům pořídili defibrilátor,“ řekl starosta Slavičína Tomáš Chmela s tím, že pokud je sanitka příliš vzdálená od místa, kde je nemocný, můžou její úkol mimořádně zastoupit právě místní dobrovolní hasiči.

Malá krabička, ale velmi mocná - to je defibrilátor...

 
„Zdravotnická záchranná služba nás hasiče může aktivovat k výjezdu s defibrilátorem,“ přisvědčil zdravotník slavičínských dobrovolných hasičů Václav Běhunčík. Členové JSDH ze Slavičína se chystají v nejbližší době na absolvování školení se záchranáři.

Město Slavičín už dříve pořídilo defibrilátor pro městské policisty, a protože se tento krok osvědčil, pokračuje i dál s vybavením tímto zařízením pro hasiče. Přístroj vyšel na zhruba 56 tisíc korun.

 

-tz- 

reklama