Reklama

28. 09. 2022

Dnes má svátek: Václav
středa, 03 duben 2019 17:32

Požár lesního porostu mezi Rudimovem a Pitínem.

PITÍN - Na místo bylo postupně povoláno celkem 20 jednotek hasičů, kterým se podařilo zabránit rozšíření požáru, a to především do vzrostlého smrkového lesa.


Požár lesního porostu mezi Rudimovem a Pitínem (foto- HZS)


,,Požár zasáhl travní porost a mladý smrkový les a díky silnému větru se šíří dál. ,,Hasiči se snaží lokalizovat požár tak, aby se nerozšířil dál na vzrostlé stromy, nacházející se v těsné blízkosti požáru. Členitý terén a silný vítr zásah velmi komplikuje. Na místo byl povolán i vrtulník Letecké služby Policie ČR, který pomocí bambi vaku bude provádět shozy hasební vody do místa požáru," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

Požár lesního porostu mezi Rudimovem a Pitínem (foto- HZS)


Požár stále nemají hasiči pod kontrolou. Velitel zásahu si na místo povolal letadlo Letecké hasičské služby. Možnost vzletu letadla však komplikuje silný vítr.

 

Aktualizace 3.4.2019, 18:00 hodin:
Na místo bylo postupně povoláno celkem 20 jednotek hasičů, kterým se podařilo zabránit rozšíření požáru, a to především do vzrostlého smrkového lesa. Na základě požadavku k události dorazila také speciální zodolněná stříkačka CZS 40 ( informace o CZS 40 ZDE) ze Záchranného útvaru HZS ČR Hlučín, která uveze až 12 000 litrů vody a je určena mimo jiné k zásahu v těžkém lesním terénu.


V kabině osádky CZS 40 se nachází veškeré ovládací prvky a není ji tak nutné
během zásahu vůbec opouštět


Místo události bylo rozděleno na dva úseky a hasební voda byla dovážena kyvadlově cisternami z blízkých obcí. V 15:48 hodin byla ohlášena lokalizace události a krátce před osmnáctou hodinou byla na místě ukončena také činnost vrtulníku s bambivakem. K požáru se dostavili také vyšetřovatelé HZS Zlínského kraje, kteří zahájili šetření a zjišťují přesnou příčinu vzniku události i výši způsobené škody.

19:00 hodin:
Jednotky i nadále provádějí rozhrabání a prolévání jednotlivých ohnisek vodou. Část jich na místě zůstane až do ranních hodin.

.

Zasahující jednotky:
HZS kraje: Slavičín, Uherské Hradiště, Zlín, Uherský Brod
Jednotky SDH obcí: Bojkovice, Divnice, Hostětín, Hrádek na Vlárské dráze, Kunovice, Luhačovice, Pitín, Rokytnice, Rudimov, Slavičín, Šanov, Šumice, Újezd, Vlčnov, Velký Ořechov, Záhorovice

 

-tz-

reklama