Reklama

26. 09. 2022

Dnes má svátek: Andrea
sobota, 20 duben 2019 21:36

Nešťastníkovi sjelo auto málem až do kolejiště

BRUMOV-BYLNICE - V sobotu 20.4.2019 o půl třetí odpoledne volal nešťastný majitel na tísňovou linku hasičů s žádostí o pomoc s vyproštěním jeho vozidla, které viselo ve svahu nad železnicí.


Na pomoc muži vyjeli hasiči ze stanice Valašské Klobouky. ,,Když přijeli do Brumova, kde k hlášené události došlo, řekl jim majitel auto, že svůj vůz zaparkoval, ale to se následně rozjelo a sjelo ze svahu. Pár metrů nad železnicí se auto zaseklo. Hrozilo však, že spadne do kolejiště," uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

Vozidlo bez řidiče sjelo ze svahu nad kolejiště (foto- HZS)

 
Velitel zásahu si ihned přes krajské operační středisko hasičů na místo povolal vyprošťovací automobil ze stanice Otrokovice, aby vůz ze svahu vytáhl zpět na cestu. Na železnici byl omezen provoz a vlaky místem projížděli se sníženou rychlostí. Naštěstí se nejedná o frekventovanou trať.


Vozidlo bez řidiče sjelo ze svahu nad kolejiště (foto- HZS)


,,Hasiči zajistili vůz proti převrácení a vyčkali do příjezdu vyprošťovacího automobilu. Pomocí něho poté vůz vytáhli zpět na komunikaci a předali jeho majiteli. Jednalo se o složitý zásah, neboť prostor pro manipulaci s vyprošťovacím automobilem byl ve velmi úzké ulici komplikovaný a svah, ve kterém vůz uvízl, byl velmi prudký. Přesto hasiči vozidlo během chvíle vytáhli,"
dodala mluvčí.

 

-tz-

 

reklama