Reklama

08. 12. 2021

Dnes má svátek: Květoslava
pátek, 10 květen 2019 14:11

Řidič Audi po nehodě utekl do lesa, nadýchal 2 promile alkoholu

VALAŠSKÉ KLOBOUKY -  Jako scénu z filmu popisovali dopravní nehodu svědci. Řidič osobního vozidla u Valašských Klobouk vjel do příkopu, což ho vymrštilo a vozidlo letělo dál nad cestou. Pod ním však projelo další vozidlo, do kterého poté narazil a řidič skončil po nehodě s autem na střeše.


V pátek 10.5.2019 krátce před sedmou hodinou ráno došlo mezi obcemi Valašské Klobouky a Brumov-Bylnice k dopravní nehodě dvou osobních vozidel. Při střetu se lehce zranili řidiči obou vozidel, navíc došlo k poškození dalšího projíždějícího vozidla. Celková škoda se vyšplhala na sto dvacet tisíc korun. ,,Jednadvacetiletý řidič vozidla Audi vyjel do protisměru mimo vozovku, kde se jeho vozidlo odrazilo od příkopu zpět do vozovky a převrátilo se na střechu. Do havarovaného vozidla narazilo projíždějící vozidlo značky Ford Escort sedmatřicetiletého řidiče. Části, které se uvolnily z havarovaného vozidla Audi, poškodily čelní sklo dalšího projíždějícího vozidla značky Volkswagen Golf. Krátce po dopravní nehodě utekl řidič vozidla Audi do lesa, odkud se po krátké době vrátil zpět. Dechová zkouška u něj ukázala hodnotu dvě promile alkoholu. U ostatních řidičů byla dechová zkouška negativní. Lehce zraněné řidiče z vozidel Audi a Ford odvezli záchranáři k ošetření do nemocnice. Veškeré okolnosti související s dopravní nehodou prověřují dopravní policisté společně s kriminalisty," uvedla tisková mluvčí zlínské policie. por. Bc. Monika Kozumplíková.

 
,,Řidič vozidla, které podjelo pod letícím autem, vezl malířské barvy. Ty se mu při nárazu otevřely a vylily po vozidle. Řidič tak ze svého auta vystoupil celý bílý. Hasiči mu poskytli vodu k opláchnutí,"
uvedla por. Mgr. Lucie Javoříková, tisková mluvčí HZS Zlínského kraje.

Nakonec hasiči pomohli s převrácením auta zpět na kola a naložením obou vozidel na auto odtahové služby. Poté provedli úklid vozovky a vrátili se zpět na svou základnu.

 

-tz-
foto- HZS, PČRreklama